• Zasady rekrutacji dzieci do świetllicy szkolnej

• Zasady rekrutacji dzieci do świetlicy szkolnej PSP nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu

1. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie klas 0-VIII  z rejonu naszej szkoły, których rodzice udokumentują zatrudnienie.
          2. Opieka zostają objęci również uczniowie skierowani do świetlicy przez dyrekcję szkoły np. dzieci nieuczęszczające na lekcje religii.
          3. Kwalifikowania i przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje się wyłącznie na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców lub prawnych opiekunów dziecka na KARCIE ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY.
          4. Karta musi zawierać:

- pieczątki potwierdzające zatrudnienie obojga rodziców, prawnych opiekunów,

- telefony kontaktowe,

- wszelki dodatkowe informacje o problemach dziecka (zdrowotnych, wychowawczych, itp.)

1. Przy rekrutacji uczniów do świetlicy rozpatruje się jedynie KARTY tych rodziców, prawnych opiekunów, którzy podpisali Regulamin Świetlicy Szkolnej, a tym samym zobowiązali się do przestrzegania go.
          2. Rekrutacja odbywa się w dwóch terminach: maj- czerwiec na następny rok szkolny i uzupełniająca do 10 września danego roku szkolnego oraz w szczególnych i uzasadnionych przypadkach w ciągu roku szklonego.

Zadania wychowawcy świetlicy

1. Sprawowanie stałej opieki nad powierzonymi i zapisanymi do świetlicy dziećmi.
          2. Realizacja celów i zadań wynikających ze Statutu Szkoły, Programu Wychowawczego Szkoły i Regulaminu Świetlicy Szkolnej.
          3. Prowadzenie zajęć obowiązkowych zgodnie z rozkładem zajęć.
          4. Organizowanie pomocy w nauce i tworzenie warunków do nauki własnej uczniów oraz przyzwyczajanie ich do samodzielnej pracy umysłowej.
          5. Organizowanie gier i zabaw ruchowych w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci.
          6. Rozwijanie samodzielności i społecznej aktywności uczniów.
          7. Stwarzanie sytuacji do zaspokajania potrzeb przyjaźni i kontaktów z rówieśnikami.
          8. Kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych i higienicznych.
          9. Kształtowanie nawyków kultury życia codziennego.
          10. Współdziałanie i współpraca z rodzicami i wychowawcami uczniów.
          11.   Dbanie o estetyczny wygląd sali.
          12. Prowadzenie dokumentacji świetlicy zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.