• Informacje świetlicowe

DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLIC w PSP nr 29 z OI w Radomiu

Zamieszczamy do pobrania "Kartę zgłoszenia dziecka na świetlicę szkolną"

Karta_zgloszenia_dziecka_na_swietlice_szkolna.docx

Informacje o świetlicy

Podstawowym założeniem działalności świetlicy jest ukierunkowanie pracy ucznia, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań, rozbudzanie chęci do działania w atmosferze swobody, gdzie nie ma systemu klasowo- lekcyjnego oceniania.

Do świetlicy uczęszczają zapisani przez rodziców uczniowie z klas 0-8, ponadto opieką otaczani są uczniowie doraźnie zgłaszani przez rodziców  oraz wychowawców.

Świetlica w sali nr 21 czynna jest codziennie w godz. 6.30 – 17.00

Sale jest kolorowa, schludna, zadbana, bogato wyposażona. Opiekę sprawuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna - nauczyciele dyplomowani z długoletnim stażem pracy:

p. Elżbieta Kiraga

Nasza świetlica jest miejscem, w których dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na swoich rodziców po zakończeniu lekcji oraz czekając na zajęcia pozalekcyjne, czy pozaszkolne.

Zajęcia świetlicowe obejmują następujące formy pracy:

·        zabawy manipulacyjne

·        zabawy badawcze

·        zabawy konstrukcyjne

·        zabawy tematyczne

·        zabawy ze śpiewem

·        zabawy integracyjne

·        gry i zabawy dydaktyczne ( krzyżówki, quizy, kolorowanki, zagadki, loteryjki, rebusy, łamigłówki, szarady, sztuczki magiczne)

·        zabawy towarzyskie

·        ćwiczenia relaksacyjne

·        gry i zabawy ruchowe w sali lub na świeżym powietrzu

·        zabawy swobodne

·        gry planszowe i stolikowe

·        gry i zabawy muzyczno- ruchowe, relaksacyjne

·        czytanie przez nauczyciela tworów literatury dziecięcej

·        zabawy dzieci według zainteresowań (wymiana hobby, rysowanie, kolorowanie, indywidualne czytanie komiksów i czasopism dziecięcych)

·        odrabianie, sprawdzenie, uzupełnienie pracy domowej

·        zajęcia dydaktyczno- wychowawcze

·        oglądanie bajek DVD i HVS

·        korzystanie z zasobów bibliotecznych, komputera i Internetu

·        spożywanie posiłków w świetlicy i stołówce szkolnej

·        prace porządkowe

Organizujemy imprezy okolicznościowe, takie jak: pasowanie na świetliczaka, zabawę andrzejkową, Mikołajki, Wigilię dla świetliczaków, coroczne akcje „Kartka bożonarodzeniowa”, Dzień Chłopaka czy Dziewczynek, Wielkanoc, Dzień Dziecka, występy na apelach. Współpracujemy z wieloma świetlicami radomskich szkół. Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone wg tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące. Dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci – rodziny, szkoły, kolegów, obejmują wiadomości o miejscu zamieszkania, ojczyźnie, miejscu Polski w Europie i świecie. Uwzględniamy także tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych oraz mówimy o zmianach zachodzących w przyrodzie w ciągu roku. Od lat świetlica przygotowuje uroczyste obchody urodzin patrona szkoły Władysława Broniewskiego. Bierzemy udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w ramach której każdego dnia czytana jest na głos przez nauczyciela literatura dziecięca. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają naszym dzieciom rozwijanie swoich zainteresowań i talentów.

Jeśli warunki pogodowe pozwalają wychodzimy na świeże powietrze

- na szkolny plac zabaw i  boisko szkolne.

Zapraszamy dzieci do udziału w życiu świetlicy,

a rodziców do współpracy :)