• Regulamin używania telefonów komórkowych

Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO

NA TERENIE PUBLICZNEJ  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 29
          Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W RADOMIU

1.Uczniowie mogą wnieść na teren szkoły telefony komórkowe i inny sprzęt elektroniczny na własną  odpowiedzialność, za zgodą rodzica/prawnego opiekuna.

2.Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, kradzież czy zagubienie sprzętu przyniesionego przez uczniów.

3.Podczas zajęć edukacyjnych (również dodatkowych), a także przerw międzylekcyjnych obowiązuje uczniów całkowity zakaz używania telefonów komórkowych- z zastrzeżeniem punktu 4.

4. W sytuacjach wyjątkowych, uzasadnionych uczeń może skorzystać z telefonu komórkowego podczas przerwy międzylekcyjnej za zgodą nauczyciela i w zasięgu jego wzroku. Po zakończeniu rozmowy uczeń jest zobowiązany wyłączyć telefon i schować go do plecaka lub tornistra.

5.Przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych uczeń ma obowiązek wyłączyć i schować telefon komórkowy/sprzęt elektroniczny.

6.Niedopuszczalne jest nagrywanie lub fotografowanie osób, a także sytuacji niezgodnych z powszechnie przyjętymi normami etycznymi i społecznymi oraz przesyłanie treści obrażających inne osoby.

7. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą kierownika wycieczki. Pełną odpowiedzialność za sprzęt podczas wycieczki ponoszą rodzice/prawni opiekunowie ucznia–z zastrzeżeniem punktu 6.

8. Podczas wyjść zorganizowanych przez szkołę (kino, teatr, muzeum, lekcja w plenerze, konkursy, zawody sportowe) uczeń jest zobowiązany do wyłączenia/wyciszenia telefonu ( bez wibracji) i schowania go w torbie/plecaku.

9.Uczeń może korzystać na lekcji z telefonu, tabletu bądź innego urządzenia elektronicznego tylko w celach edukacyjnych, jeśli wymaga tego np. toklekcji, na wyraźną prośbę nauczyciela.

12.Jeżeli nieregulaminowe użycie telefonu lub innego sprzętu elektronicznego ma miejsce po raz pierwszy, wówczas nauczyciel/wychowawca przeprowadza z  uczniem  rozmowę dyscyplinującą.

13.W przypadku każdorazowego kolejnego naruszeniazasad uczeń otrzymuje punkty ujemne zgodnie z Punktowym Systemem Oceniania Zachowania obowiązującym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu.

14.Trzykrotne złamanie powyższych zasad skutkuje obniżeniem oceny z zachowania o jeden stopień.

W/w regulamin został zatwierdzony Uchwałą Rady Pedagogicznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu na zebraniu Rady Pedagogicznej dnia 29.10.2018 r. i obowiązuje od roku szkolnego 2018/2019 z mocą prawną od 1listopada 2018r.