Nasza szkoła ma już 60 lat! Wykształciliśmy i wychowaliśmy kilka pokoleń młodych ludzi. Dążymy do wyposażenia uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania odpowiedzialnych wyborów życiowych. Naszym celem jest tworzenie miejsca bezpiecznego i przyjaznego dzieciom. Dbamy o higienę pracy i wysoki poziom kształcenia.

Umożliwiamy dzieciom rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Wiemy, że kreatywny uczeń, który potrafi zadawać pytania to nieoszlifowany diament, którego trzeba wspierać i motywować do dalszego rozwoju.

ZAPEWNIAMY:

• traktowanie każdego ucznia w sposób indywidualny, bo każde dziecko jest inne i zasługuje na odkrycie jego osobistych talentów,
          • wspomaganie rozwoju, pasji i zainteresowań uczniów,
          • motywujący system nauczania, bo dziecko jest ciekawe świata i wystarczy pomóc mu go bezpiecznie odkrywać,
          • realizację programu przez zespół nauczycieli o wysokich kwalifikacjach zawodowych i dużym doświadczeniu pedagogicznym,
          • przygotowanie ucznia do wejścia w świat poprzez aktywność intelektualną, edukację multimedialną i naukę języków obcych,
          • fachową pomoc wychowawczą i pedagogiczną skierowaną do uczniów i rodziców,
          • wczesne diagnozowanie oraz terapię logopedyczną dla dzieci z wadami,
          • opiekę psychologa i pedagoga,
          • wszechstronny rozwój fizyczny,
          • podejmowanie przedsięwzięć proekologicznych,
          • konsultacje dla uczniów i rodziców w ramach dyżurów nauczycielskich,
          • wspólne wyjścia na ciekawe spektakle teatralne, operowe i muzyczne,
          • udział dzieci w konkursach szkolnych, międzyszkolnych oraz konkursach przedmiotowych

o zasięgu wojewódzkim.

NA SZE ATUTY:

• Nasze sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesne tablice multimedialne, nowe ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów. Mają  wydzielone miejsca do zabawy i nauki. W klasach znajdują się  półki, gdzie dzieci mogą zostawiać swoje zeszyty, podręczniki, materiały papiernicze.

• Posiadamy dwie pracownie komputerowe, które dysponują 22 stanowiskami komputerowymi. Dzięki temu zajęcia, które się tam odbywają mają charakter praktyczny. Wszystkie komputery
            w pracowni mają podłączony Internet.
          • Zajęcia sportowe odbywają się w dwóch salach gimnastycznych; małej i dużej, które są bogato  wyposażone w sprzęt sportowy oraz zaplecze sanitarne.

• Do dyspozycji naszych podopiecznych jest nowoczesne wielofunkcyjne boisko sportowe oraz

plac zabaw zbudowany w ramach programu „ Radosna szkoła”.

• Mocną stroną naszej Szkoły jest specjalistyczna opieka w świetlicy w godzinach od 6.30 do 17.00. W świetlicy dzieci odpoczywają po zajęciach, biorą udział w zorganizowanych grach i zabawach, rozwijają swoje pasje, odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców, a przede wszystkim spędzają czas z rówieśnikami!

• W szkole funkcjonuje stołówka, która wydaje pyszne domowe obiady uwzględniające potrzeby żywieniowe dzieci. Posiłki są zróżnicowane i zbilansowane.
          • Dysponujemy doskonale wyposażoną biblioteką szkolną oraz Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, które  wyposażone jest w stanowiska komputerowe ze stałym dostępem  do Internetu, a także zestaw multimedialnych programów edukacyjnych.
          • Zapewniamy dzieciom opiekę logopedyczną w gabinecie wyposażonym w ciekawe pomoce  specjalistyczne i programy multimedialne.

Ofertę zajęć pozalekcyjnych tworzymy w oparciu o zgłaszane potrzeby i zainteresowania uczniów:

- Koło teatralne „Promyczek”,

- Koło rowerowe „Sztuka na dwóch kółkach”,

- Koło turystyczne,

- Koło „Bibułkowy Świat”

- Koło Redakcyjne – Gazetka „Rodzinka 29”,

- Koło literackie,

- Koło matematyczne,

- Koło przyrodnicze.

• W ciągu długiej działalności szkoły wypracowaliśmy swoje tradycje:

- pasowanie na ucznia klasy I,

- akademie z okazji świąt państwowych,

- święto patrona szkoły,

- Dzień Matki,

- Mikołajki, Andrzejki, Jasełka, Zabawa karnawałowa (która każdego roku ma nowy, niezwykle ciekawy  motyw przewodni),

- Kiermasz bożonarodzeniowy,

- Rodzinny festyn majowy.

• Bierzemy udział w konkursach, przeglądach, wystawach rozwijając w ten sposób zdolności
            i zainteresowania dzieci. W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele wyjść do teatrów oraz wycieczki tematyczne, jak również spotkania z ciekawymi ludźmi.

• W szkole prężnie działa utworzony z inicjatywy uczniów, Samorząd Uczniowski, który organizuje wiele imprez, zabaw i konkursów. Na poziomie klas I– III funkcjonuje również Samorządzik Uczniowski Plastuś. Nasi uczniowie bardzo chętnie angażują się w akcje charytatywne, pokazując tym samym,  że nie jest im obojętny los innych ludzi oraz stworzeń.

Drodzy rodzice, możecie być pewni, że nasi nauczyciele będą rozwijać zdolności i talenty Państwa dziecka. W naszej szkole w Państwa dziecku rozwijany będzie szacunek dla drugiego człowieka, jego inności            i wyjątkowości.