- Statut Szkoły
- Koncepcja funkcjonowania i rozwoju PSP nr 29 z OI
- Oferta naszej szkoły
- Szkolny system oceniania
- Szkolny Program wychowawczo-profilaktyczny
- Organizacja zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
- e-dziennik-procedury dla uczniów i rodziców
- Regulamin stroju szkolnego
- BHP - wypadki uczniów
- Regulamin organizowania wycieczek szkolnych
- Zasady bezpieczeństwa na wycieczkach i imprezach szkolnych
- Procedury postępowania w przypadku sytuacji problemowych
- Procedura postępowania w sytuacji ujawnienia cyberprzemocy
- Zasady udzielania PPP
- Regulamin używania telefonów komórkowych
- Standardy Ochrony Małoletnich
Zasady udzielania PPP
Zasady udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 im. Wł. Broniewskiego w Radomiu
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1798)
1. Pomoc psychologiczno-pedagogiczną organizuje dyrektor szkoły.
2. Nauczyciele i specjaliści rozpoznają indywidualne potrzeby rozwojowe
i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów uczęszczających do szkoły, w tym ich zainteresowania i uzdolnienia. Dokonują analizy dokumentacji specjalistycznej, w tym opinii Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.3. W przypadku stwierdzenia, że uczeń wymaga objęcia pomocą psychologiczno-pedagogiczną, wychowawca informuje o tym nauczycieli i specjalistów, którzy udzielają uczniowi pomocy w trakcie bieżącej pracy.
4. Wychowawca klasy, po konsultacji z dyrektorem i pedagogiem/psychologiem, planuje i koordynuje udzielanie uczniowi pomocy pedagogiczno-psychologicznej, ustala formy udzielania tej pomocy, okres ich udzielania oraz wymiar godzin, w którym poszczególne formy będą realizowane.
5. O ustalonych dla ucznia formach, okresie udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej oraz wymiarze godzin, w którym poszczególne formy pomocy będą realizowane, dyrektor szkoły informuje pisemnie rodziców ucznia. Rodzice ucznia wyrażają zgodę lub nie na udział w zajęciach.
6. Wychowawca udzielając uczniowi pomocy współpracuje z rodzicami ucznia oraz z innymi nauczycielami, specjalistami, prowadzącymi zajęcia z uczniem.
W zależności od potrzeb, wychowawca podejmuje współpracę z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną oraz innymi instytucjami wspierającymi rozwój dziecka.7. W przypadku ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nauczyciele, specjaliści udzielający uczniowi pomocy psychologiczno- pedagogicznej uwzględniają w indywidualnym programie edukacyjno- terapeutycznym opracowanym dla ucznia wnioski dotyczące dalszej pracy z uczniem.
8. Dokumentacja udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej gromadzona jest przez pedagoga szkolnego.