- Projekt edukacyjny Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- Program Szkoła w Chmurze Microsoft
- Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych
- Program Powszechnej Nauki Pływania
- Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować
- Projekt Edukacyjny „Polak ma essę! 2”
- Program dla szkół
- Projekty realizowane w roku 2024/2025
- Zrealizowane projekty w roku 2019/2020
- Zrealizowane projekty w roku 2018/2019
- Zrealizowane projekty w roku 2017/2018
- Zrealizowane projekty w roku 2016/2017
Zrealizowane projekty w roku 2018/2019
E-twinning
4 seasons - to międzynarodowy projekt e-twinning, którego celem jest wymiana informacji z innymi partnerami jak zmienia się otoczenie szkoły oraz przyroda w mieście podczas , gdy zmieniają się pory roku.
Projekt będzie trwał od kwietnia 2018r. do grudnia 2018r. w projekcie bierze udział klasa IIIc, a koordynatorem jest p. Anna Kogut.
Uczniowie tej klasy będą wykonywać ciekawe prace plastyczne, jednocześnie ucząc się różnych wyrażeń związanych z porami roku.
Jestem offline na drodze
W roku szkolnym 2018/2019, w klasie 6a. na godzinach wychowawczych realizowany jest projekt „Jestem offline na drodze”.Jest to kampania dotycząca eliminacji negatywnych skutków niebezpiecznych zachowań na drogach wynikających z nadmiernego i nieprawidłowego użytkowania urządzeń mobilnych przez uczestników ruchu drogowego. Kampania zakłada wykorzystanie social mediów oraz interaktywnych technik multimedialnych. Kampania ma za zadanie edukować, podnosić świadomość, zwiększać uwagę i koncentrację wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku, iż problem nieodpowiedniego korzystania z urządzeń mobilnych dotyczy głównie osób młodych i młodych kierowców.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie RowerOver oraz Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG, współfinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
ulotka_dla_dzieci_i_mlodziezy.pdf
Postawy wobec używania telefonów w trakcie jazdy kształtują się u kierowców bardzo wcześnie, jeszcze przed uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdem. Badania prowadzone w roku 2015 i 2016 przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG na próbie 22.086 młodych Polaków (12-18 lat) wykazały, że:
a. 15% - 20% młodzieży nie widzi nic złego w fakcie prowadzenia samochodu i korzystaniu w tym czasie z urządzeń mobilnych w niedozwolony sposób;
b. co piąta młoda osoba (19,4%) lat dopuszcza możliwość dyskretnego korzystania z telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia pojazdu bez zestawu głośnomówiącego;
c. 7,5% badanych osób wyraża przekonanie, że można korzystać z telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu bez większych przeszkód;
d. Co dziesiąty uczestnik prowadzonych badań (11,1%) przyznaje, że czasem "łapie się" na tym, że nie wie, jak przebył drogę z punktu A do punktu B, bo tak bardzo był zaabsorbowany korzystaniem z telefonu komórkowego;
e. 14,7% młodzieży odbiera połączenia telefoniczne nawet w sytuacjach, w których może stwarzać to zagrożenie, np. na przejściu dla pieszych, kiedy prowadzi samochód.
Na podstawie badań: M. Dębski, Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych przez młodzież. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce http://dbamomojzasieg.com/pobierz-raport/ Mimo tego, że większość osób w tym wieku nie posiada jeszcze uprawnień do prowadzenia samochodu, to powyższy sposób myślenia może nasilać skłonność do ryzykownych zachowań na drodze, gdy kandydaci dołączą do grona kierowców. Istnieje zatem bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że z chwilą uzyskania prawa jazdy, młodzi ludzie będą poruszać się po drogach z telefonem w ręce. Dodatkowo wspomnieć należy o tym, iż wielu kierowców będących rodzicami, w trakcie przewożenia dzieci, również używają w sposób niewłaściwy urządzeń mobilnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko w procesie socjalizacji, może przejąć od rodzica negatywne wzory korzystania z mediów i urządzeń cyfrowych w ruchu drogowym.
Wczesne kształtowanie się ryzykownych postaw wobec używania telefonów w trakcie jazdy, brak skutecznych metod prewencji i wczesnej interwencji, a zatem konieczność ich wypracowania to główne motywy podjęcia działań w ramach realizowanej kampanii społecznej.